Wiele słyszy się w dzisiejszych czasach o oszustwach, jakich dopuszczają się konsultanci telesprzedaży zatrudnieni w różnych, niezbyt przyjaznych firmach, konsultant telesprzedaży Opole. Zazwyczaj ofiarą konsultantów i telemarketerów padają osoby starsze, które nie znają się na dzisiejszym świecie i posiadając przyzwyczajenia wyniesione lat swojej młodości bezwarunkowo ufają wszystkim rozmówcom i sprzedawcom. Osoby ufne i dobre najłatwiej jest oszukać, choć paradoksalnie to one najmniej zasługują na bycie oszukanym.

Aby ustrzec się oszustwa telemarketingowego najważniejsze jest zrozumienie, że ktoś, kto przedstawia się jako Jan Kowalski wcale tym Janem Kowalskim być nie musi oraz, że reprezentowana przez niego firma może być czystym wytworem wyobraźni. W większości przypadków telemarketerowi oszuści są jednak pracownikami legalnie działających firm, które wykorzystują zbieżność nazw z innymi, dobrze znanymi firmami, przez co klientowi zostaje wprowadzony w błąd.  Poniżej przedstawiono kilka dobrych rad, których zastosowanie znacznie zmniejsza ryzyko bycia oszukanym:

  • 4Jeżeli ktoś dzwoni z zastrzeżonego numeru telefonu, to po prostu nie rozmawiać.
  • Jeżeli nie chcą przesłać oferty, zaznaczam oferty pocztą, czy emailem, to zakończyć rozmowę, gdyż ta może być zmanipulowana i potem prześlą wam fakturę to zapłaty.
  • Jeżeli pytają, czy zezwalacie państwo na nagrywanie rozmowy, to się nie zgodzić i odłożyć słuchawkę.
  • Generalnie nie rozmawiać z nieznajomą firmą, zawsze prosić o informację na piśmie.
  • Nie zawierać umów na odległość, czyli przez telefon, chyba że jesteście absolutnie pewni tożsamości oferenta.
  • Nie podawać żadnych danych, o koncie, nip, regon, karcie kredytowej itd.
  • Jeżeli prześlą ofertę mailem, czy listownie, to uważnie przeczytać regulamin portalu, ten jest często dostępny tylko na stronie www, szczególnie paragrafy o płatnościach, zawieraniu umowy, itd.