zmiana pracyZmieniając pracę dobrze jest starać się o stanowisko pracy pokrewne lub bardzo podobne, takie samo. Mając doświadczenie, wiedzę, umiejętności można wygrać konkurs z osobami tych cech, atutów pozbawionymi. Jeśli jednak dotychczasowa praca konsultanta telesprzedaży nam się nie podobała i być może z tego powodu szukamy innej, nowej, lepszej pracy, nie warto wpadać z deszczu pod rynnę.

Podejmowanie się tej samej pracy u innego pracodawcy bywa świetnym wyjściem z sytuacji, jednak nie zawsze. Trzeba umieć rozgraniczyć co najbardziej nam nie pasowało w dotychczasowej pracy, czy był to charakter pracy czy też lokalne procedury, wynagrodzenie itp.

Jeśli chodziło o relacje z przełożonymi, atmosferę w zespole czy zbyt wyśrubowane plany sprzedaży to zmiana pracodawcy, a nawet produktu może nam wyjść na dobre. Gdy jednak nie pasowaliśmy do pracy na telefonie z klientem, w charakterze sprzedawcy, nie mamy się co łudzić, że to się zmieni wraz z pracodawcą. Bez względu na to co nam przyjdzie oferować klientowi, nie będziemy się czuć swobodnie w tej pracy, a o zadowoleniu z siebie i rozwoju zawodowym możemy zapomnieć jeszcze zanim zaczniemy pracę.