różne drogi sprzedażyNiektóre sposoby sprzedaży nie sprawdziły się i od nich zaczęto odchodzić, jednak z czasem okazuje się, iż powody porażki można zidentyfikować i usunąć. To właśnie przyczyniło się do odradzającego się ruchu wokół sprzedaży przez telefon. Standardy i procedury obsługi są udoskonalane i zmieniane z uwzględnieniem szerszej wiedzy dotyczącej handlu.

Wydawać by się mogło, że telesprzedaż podobnie jak sprzedaż bezpośrednia odchodzi do lamusa. Tymczasem coraz częściej najlepsze efekty przynosi łączenie kilku kanałów dystrybucji w tym telesprzedaży. Dzięki popularności odradzającej się wśród firm, a dotyczącej telesprzedaży, pracę zyskują konsultanci telesprzedaży. Praca w telesprzedaży to praca za biurkiem, a nawet w domu, jednak przez telefon. Wymaga operowania głosem przyjaznym klientowi z dozą perswazji.

Oferta sprzedażowa bywa mało ciekawa, mimo to konsultant musi zadbać o należyty poziom sprzedaży. To już nieco inna praca niż kiedyś, ale jednak przez telefon i skupiona na sprzedaży tą właśnie drogą. Mimo wszystko konsultant musi mieć nieustanny kontakt z całą ofertą firmy, nie tylko tą dostępną przez telefon. Zwłaszcza ważny jest kanał dystrybucji e-commerce.