trening głosowyZ boku obserwując praca jaką wykonuje konsultant telesprzedaży jest łatwa i przyjemna, jednak wystarczy usiąść na jego miejscu na kilka godzin, a odechce się nam pracy. By jednak nie oszaleć w miejscu pracy pracownicy infolinii przechodzą specjalistyczne szkolenia takie jak chociażby trening głosowy.

Szkoleniowcy uczą nowych pracowników jak panować nad emocjami podczas rozmowy telefonicznej, w jaki sposób prezentować ofertę i zaczynać rozmowę. Warsztaty głosowe ćwiczą tonacje głosu, jego barwę.

Sposób wyrażania się wpływa znacząco na efekty pracy, zatem warto jest traktować tę pracę poważnie. Konsultant telesprzedaży może mieć przyjemną i ciekawą pracą, jeśli usprawnimy swój warsztat.

Poza techniczną stroną pracy konsultanci są również szkoleni z zakresu sprzedaży, obsługi klienta. Korzystając z pakietów szkoleniowych można wykonywać tę pracę nie męcząc się i nie zmuszając do pracy. Mimo wszystko to stanowisko nie jest pisane każdemu. Osoby nieśmiałe i skryte będą miały trudno przywyknąć, niemniej bywa iż telefon czyni cuda i właśnie w takich sytuacjach to ci pracownicy są najlepsi.