pracując przez telefonPraca przez telefon dotyczy konsultantów infolinii, jak również działu sprzedaży. Konsultant telesprzedaży nie rzadko pracuje przez pięć dni w tygodniu po osiem godzin wyłącznie na słuchawkach. Nie jest to z pewnością łatwa praca. Trudno jest się przyzwyczaić do pracy w słuchawkach, niemniej są osoby które chwalą sobie właśnie takie zatrudnienie.

Nieustanne prowadzenie rozmów powoduje zmęczenie nie tylko ucha ale również aparatu mowy. Dodatkowo sprawność obciążają warunki klimatyzacji w  pomieszczeniu i osłabienie wzroku przez monitory będące nieodłącznym narzędziem w pracy konsultanta.

Uwaga, jej podzielność a także ciągłe skupienie, opanowanie i miły głos to konieczne atrybuty pracownika telesprzedaży. Nie jest łatwo codziennie być zadowolonym i w pełni sił. Trudności odczuwa się podczas spadków ciśnienia, zmiany pogody i innych sytuacjach osłabienia jak chociażby przeziębienie.

Tym samym tylko najwytrwalsi i najzdrowsi wytrzymują ten typ zatrudnienia, mimo iż pensje i warunki pracy bywają zachęcające. Ofert pracy w tym charakterze jest bez liku zwykle w bankach i firmach telekomunikacyjnych, towarzystwach ubezpieczeń itp.