dlaczego tak trudno o konsultantów telesprzedażyMimo upływu lat i zmiany zasad telesprzedaży niewiele osób chce z własnej woli podjąć pracę jako konsultant telesprzedaży. Dlaczego? Praca jak praca, jakich wiele. Pod wieloma względami ten fach jest komfortowy, nie jest to praca fizyczna, a ponadto bezpieczna, coraz bardziej dochodowa, więc w czym jest problem złej chluby?

Przede wszystkim praca konsultanta jest trudna i stresująca, bowiem mimo narzuconych planów sprzedaży ciężko jest je wykonać. Przy ogromnej konkurencji i zwykle kiepskiego produktu do sprzedaży konsultant musi wypracować określone normy. Ponadto zazwyczaj spotyka się z niemiłymi komentarzami osób odbierających telefon. Nie jest przyjemnym nachodzić potencjalnych klientów telefonicznie i usiłować sprzedać produkt, którego nie potrzebuje.

Liczne szkolenia perswazyjne i marketingowe jakim poddaje się konsultantów telesprzedaży niewiele pomagają przy tak nasyconym rynku. Nachalność tylko pogarsza sprawę. Mimo, iż praca z pozoru może wydawać się przyjemna to niestety w wielu przypadkach nie jest. Zanim się zatrudni w firmie oferującej stanowisko telesprzedaży warto sprawdzić co i na jakich zasadach mamy sprzedawać.