Dawniej, aby przedłużyć umowę abonencką lub zakupić nowy produkt taki jak kablówka, trzeba było udawać się do punktu sprzedaży danego operatora. Obecnie jest o wiele łatwiej i nawet mieszkając daleko od jakiegokolwiek punktu sprzedaży można być szczęśliwym posiadaczem umowy abonenckiej na korzystnych warunkach. sprzedaż umów i produktów przez telefon

Wystarczy, że odezwie się do nas konsultant telesprzedaży lub zostawimy swój numer telefonu na stronie internetowej danego operatora, by któryś z pracowników do nas oddzwonił. Tak wygląda to ze strony klienta.

Z kolei aby zostać konsultantem telesprzedaży nie potrzebujemy wykształcenia kierunkowego, a nawet w ogóle wykształcenia wyższego. Przeważnie wystarczy matura i umiejętność sprawnej obsługi klienta. Aby dobrze sprzedawać, warto mieć tak zwany dar przekonywania, umiejętność, której nie nabywa się na studiach. Trzeba dobrze słuchać, by poznać rzeczywiste potrzeby klienta i błyskawicznie na nie zareagować proponując mu ze swojej oferty coś, co może mu odpowiadać.

Bardzo istotne w tej pracy jest to, że niepełnosprawność fizyczna nie skreśla potencjalnego kandydata. Tę prace wykonuje się bowiem w pozycji siedzącej przed komputerem, wymaga ona jedynie sprawnego narządu mowy i rąk do obsługi komputera.